Do czego negocjator ma prawa? Wiele młodych osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w negocjacjach, nie wiedzą do czego mają prawo i w związku z tym przeżywają liczne lęki. Uświadom sobie zatem, co Ci wolno.

Przede wszystkim: możesz się pomylić. Zdarza się, że podczas negocjowania powiesz swojemu partnerowi informację, która nie będzie prawdziwa. Czy jednak należy się z tego powodu zadręczać? Absolutnie nie. Pierwsza rzeczą, jaką powinieneś wówczas zrobić, jest wyciągnięcie telefonu i wykręcenie numeru do partnera. Po prostu wyjaśnij mu, na czym polegał Twój błąd i sprostuj pewne informacje.

Możesz również wykazać się wahaniem. Nie zawsze jesteśmy pewni decyzji, jakie powinniśmy podjąć, a robienie tego pod wpływem impulsu czy emocji może się dla nas katastrofalnie skończyć. Dlatego też możesz odwlekać decyzję i wahać się – aż do czasu, kiedy nabierzesz większej pewności. A co z kłopotliwymi pytaniami? Czy powinniśmy je zadawać? Tak się składa, że jak najbardziej! Możliwe, że Twój partner nie może na nie odpowiedzieć i tego nie zrobi, ale musisz zaryzykować.