Tradycyjne sposoby zabezpieczenia terenu i znajdujących się na nim budynków szybko przestają być skuteczne. Trzeba bowiem pamiętać, że z zaawansowanych technologii korzystają także przestępcy. Sprawdź więc, jakie są obowiązujące trendy i na czym polega nowoczesna ochrona firmowego mienia.

Po pierwsze: na zdalnym dozorze wizyjnym

Ochroniarze realizujący obchody o wyznaczonych godzinach? To bardzo łatwe do obejścia. A może alarmy? Jeśli się wie, jak działają i gdzie są rozmieszczone, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je zdezaktywować. Tak naprawdę istnieje tylko jeden skuteczny sposób na zabezpieczenie obiektu — zdalny dozór wizyjny.

Polega on na strategicznym rozmieszczeniu kamer, które przesyłają obraz do operatora. Dzięki temu jedna osoba ma wgląd w dosłownie każde miejsce w budynku oraz dookoła niego. I to w tym samym momencie. Gdy więc tylko na ekranie pojawia się coś niepokojącego, może on natychmiast zareagować. Potencjalni przestępcy nie mają więc nawet czasu na wyrządzenie poważniejszych szkód. To główna zaleta, którą wyróżnia się zdalna ochrona. Wrocław ma do niej dostęp dzięki ofercie marki Safespace.

Warto dodać, że dozór wizyjny działa przez całą dobę. Nie ma więc żadnego okienka, które mogliby wykorzystać dobrze zorganizowani złodzieje. Zwłaszcza że regularna konserwacja systemu zapobiega nagłym awariom.

Po drugie: na sztucznej inteligencji

Nawet najlepszy fachowiec może popełnić błąd. W końcu jesteśmy tylko ludźmi. Na szczęście czynnik ludzki można w znaczący sposób ograniczyć. Służy do tego sztuczna inteligencja, która znajduje swoje zastosowanie zwłaszcza w nowoczesnej ochronie obiektów.

Jak działa SI? Jej funkcjonowanie polega na skomplikowanych skryptach i oprogramowaniu, które analizują rejestrowany przez kamery obraz. Jeśli pojawi się na nim coś odbiegającego od normy, wysyła sygnał do operatora, który decyduje o reakcji.

To duża przewaga nad przestępcami zważywszy na to, że sztuczna inteligencja poradzi sobie z analizą nawet w trudnych warunkach (słaba widoczność, zła pogoda, noc). Niekorzystne czynniki zewnętrzne przestają więc działać na korzyść złodziei.

Po trzecie: na optymalizacji kosztów

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale każdy rozsądny właściciel przedsiębiorstwa szuka też oszczędności. Dzięki nim może inwestować w istotne gałęzie rozwoju. Tak się składa, że współczesne rozwiązania w zakresie zabezpieczania budynków doskonale współgrają z optymalizacją kosztów. Zamiast kilku etatów ochroniarskich wystarczy opłacić firmę specjalizującą się w dozorze wizyjnym. Pojedynczy operator wspomagany przez SI jest znacznie tańszy, a przy okazji skuteczniejszy od nawet najbardziej rozbudowanej obstawy.

Trzy wymienione powyżej punkty doskonale pokazują, na czym powinna polegać nowoczesna ochrona obiektów. Wrocław to siedziba firmy Safespace, która zapewnia maksymalny poziom ochrony przy możliwie najniższych wydatkach. Dlatego właśnie zaufało im wielu klientów w całym regionie. Przekonaj się o jej skuteczności na własną rękę.