Trudno nie zgodzić się z tym, że niemal każdej osobie pracującej za granicą bardzo zależy na tym, aby jak najszybciej udało się odzyskać swoje pieniądze z tytułu nadpłaconego podatku. Jednak należy podkreślić, że czas oczekiwania na zwrot jest zależny przede wszystkim od sprawności działania konkretnego urzędu z kolei już odpowiednie zebranie dokumentacji, a także powierzenie sprawy profesjonalnej firmie z całą pewnością możne w znaczny sposób przyspieszyć ten proces.
Jednym z głównych elementów, które umożliwiają cały przebieg procesu, jakim jest odzyskiwanie podatku z zagranicy jest to, aby dysponować odpowiednią dokumentacją.

 

W większości przypadków najbardziej istotnym dokumentem jest karta podatkowa, która poświadcza wszystkie zarobki, a także i zapłacone podatki w przeciągu danego roku podatkowego. Dostaje się ją od pracodawcy tuż po zakończonej pracy. Takiego rozliczenia można dokonać także i na podstawie odcinków wypłat np. salarisów w Holandii, bądź też payslipów w przypadku rozliczenia z Wielkiej Brytanii. Bardzo ważnym dokumentem jest także i umowa zatrudnienia z zagranicznym pracodawcą, jak i również kopia dowodu osobistego. Zdarzają się takie przypadki, że na przykład przy rozliczeniu z Belgii ponadto wymagany jest Tłumaczony Akt Małżeństwa, a także i Akt Urodzenia Dziecka. Dość istotne jest też to, aby zachować wszystkie dokumenty, które są związane z zatrudnieniem za granicą.