Małe miejscowości mają obecnie takie same możliwości, jeśli chodzi o ogłaszanie różnych spraw, głównie za sprawą Internetu. Pod tym względem mniejsze miejscowości wcale nie muszą w żaden sposób odstawać od wielkich miast. Ważną rolę w lokalnych ogłoszeniach pełnią na pewno informacje i wiadomości dotyczące wybranego obszaru.

Ponieważ na wsiach i w małych miasteczkach rzadko spotykana jest lokalna prasa, czy lokalne media, informujące o najważniejszych wydarzeniach, dziejących się w pobliżu, ogłoszenia, takie jak ogłoszenia Rokietnica, mogą wielu ludziom przyjść z pomocą. Internet zmienił nieco przepływ informacji na prowincji. Dawniej funkcję taką pełnił kościół i ksiądz, który co tydzień informował mieszkańców o tym, co dzieje się w okolicy. Poza tym, wsie i małe miasteczka często mają to do siebie, że ludzie je zamieszkujący dobrze się między sobą znają, więc informacje przekazywane były między sobą tak zwaną pocztą pantoflową. W czasach, w których nawet w bardzo małych miejscowościach jest dostęp do Internetu, taki sposób komunikowania się może być jeszcze bardziej ułatwiony.

Komunikowanie się między sobą i wymiana informacji z pewnością w każdej społeczności pełni niezwykle ważną funkcję. Wydaje się, że informacja szczególną role spełnia właśnie na prowincjach, gdzie nie ma narzędzi i instytucji, dzięki którym przepływ informacji mógłby zostać usprawniony. Możliwości dzisiejszego świata to coś, czego nie było nigdy dotąd. Pewnym jest to, że zmiany funkcjonowania małych społeczności, które już teraz są zauważalne, będą dalej postępować.