Cieszę się z powodu posiadania marzeń przez ludzi. Różnych ludzi, nie tylko tych, do których żywię sympatię. Zdaję sobie sprawę, że jeżeli ktoś przestaje marzyć traci nadzieję, a kiedy umiera nadzieja człowiek traci wszystko. Mówi się przecież, że to ona umiera ostatnia. Dlatego bądź wdzięczny, że twoja sytuacja życiowa nie stawia cię w sytuacji, gdzie nie masz już nadziei na poprawę swojego losu! Bądź wdzięczny, że masz możliwość podjęcia prób realizacji swoich celów. Ciesz się każdym dniem i pracuj ile tylko możesz nad poprawą swojego życia!

Konkretne rady

Doceniaj swój wysiłek. Daj sobie odpowiednią ilość czasu. Staraj się nie frustrować swoimi niepowodzeniami. Rób co tylko w twojej mocy, ale daj sobie czas na odpoczynek. Zakochaj się w samym procesie zmiany!
Wiem, że brzmi to jak bzdurne frazesy, ale prawda jest taka, że własne zaangażowanie to jedyne nad czym mamy kontrolę dlatego rozważając jak spełniać swoje marzenia przydałoby się skupić właśnie na tym aspekcie. Jednakże niezwykle istotne jest też pogodzenie się z przewrotnością losu i faktem, że wiele w naszym życiu może zmienić się z dnia na dzień wyłącznie za sprawą przypadku. A los nie zawsze bywa sprawiedliwy. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż z tego prostego powodu, że takie podejście istotne jest, aby być wytrwałym. Wytrwałym w swojej pracy i nie dać się zwariować podczas samego procesu dochodzenia do czegoś.
Dlatego odpowiedzią na pytania jak spełniać swoje marzenia zdecydowanie jest po prostu: ,,Pracuj nad nimi i bądź dla siebie dobry”.
TYLKO I AŻ TYLE