Zarabianie jest czymś, co jest nam po prostu na co dzień w życiu potrzebne. Dlatego?

Po co nam pieniądze?

Kiedyś, w czasach starożytnych, kiedy nie było pieniędzy, już myślano, jak się wzbogacić i jak przy okazji nie stracić. Wymieniano się na towary. Był więc to tak zwany handel wymienny. Jednak kiedy pojawiły się pieniądze – świat oszalał. Są one tak naprawdę wyznacznikiem statusu materialnego i często przez to poszanowania lokalnego. Pieniądze służą nam w każdym momencie. Najpierw kiedy chcemy mieć dom. Musimy za niego zapłacić. Jeśli chcemy jeść – idziemy do sklepu, bierzemy produkty i płacimy. Chcemy obejrzeć film w kinie – płacimy. I tak naprawdę wszędzie, gdzie byśmy nie poszli – płacimy. No właśnie, więc jak żyć bez środków finansowych?

Zarabianie

Dlatego też musimy po prostu zarabiać. Jedni zarabiają więcej, a inni mniej. Wszystko zależy od stanowiska i środków jakie za wykonywanie różnych obowiązków otrzymujemy. Zarabianie więc może osiągać różne poziomy i sprawiać, że będziemy w takiej, a nie innej sytuacji materialnej. Potrzeby konsumenckie zwiększają się wraz ze wzrostem posiadanych pieniędzy, także musimy się z tym liczyć i nie koniecznie myśleć, że będziemy mieć aż tak dużo pieniędzy jak nam się wydaje.
Często pracujemy na cały etat, bo jest to nasze główne zajęcie, albo decydujemy się na pracę dodatkową – czyli na przykład na część etatu. Szukanie ofert jest dziś szalenie proste. Wpisujemy w wyszukiwarkę np. praca dodatkowa zachodniopomorskie czy praca cały etat mazowieckie. Może znajdziemy coś dla siebie.