Predyspozycje zawodowe przykłady.

Typ artystyczny.

To przede wszystkim wyostrzone zmysły, słuchu wzroku. Większa wrażliwość na otaczający nasz świat i kreatywne myślenie. Osoby takie bardzo cenią aspekt wizualny i dbają o swoje otoczenie. Chcą dzielić się tym pięknem z innymi. Bogata wyobraźnia i nieszablonowe myślenie to cechy charakterystyczne tego typu. Swoje umiejętności może rozwijać w sztuce, muzyce, literaturze, malarstwie. Sprawdzi się jako fotograf czy projektant mody, a nawet choreograf.

Typ badawczy.

Otwarty na świat nas otaczający, jego celem jest zrozumienie świata. Tworzenie teorii w tym przypadku nie łączy się tylko z UFO i zjawiskami paranormalnymi. Pogłębianie wiedzy jest tu główną motywacją. Nauki ścisłe nie są im obce, astronomia, chemia czy fizyka. Dlatego w takich zawodach powinien szukać zatrudnienia. Programista, farmaceuta, antropolog, to może być trafny wybór.

Typ przedsiębiorczy.

Posiada wiele umiejętności managerskich. Ważne są dla niego pieniądze, którymi świetnie potrafi obracać. Chęć podejmowania ryzyka oraz dążenie do sukcesu to jego domena. Potrafi przemówić do ludzi, charakteryzuje się dużą pewnością siebie. Dobrze sprawdzi się jako sędzia czy prawnik. Sprzedaż ubezpieczeń również nie sprawi mu problemu i w takie zawody powinien celować.

Typ konwencjonalny.

Ład, porządek, bezpieczeństwo. Trzyma się ściśle określonych ram i procedur. Sumienny systematyczny, punktualny. Znajdzie swoje miejsce jako kasjer, technik BHP, radca prawny czy pracownik banku.

Typ społeczny.

Komunikacja i empatia to jego atrybuty. Ma w sobie wiele wyrozumiałości, łatwo dogaduje się z ludźmi, wykazuje zainteresowanie człowiekiem. Jego osobowością. Chętnie pomaga potrzebującym. Usatysfakcjonuje go praca właśnie taka, z ludźmi. Nie ważne czy będzie to posługa kapłańska, pielęgniarka, masażysta, policjant czy ratownik medyczny.

Typ realistyczny.

To osoby lubiące pracę fizyczną, blisko związane z przyrodą. O wysokich zdolnościach manualnych. I dokładnie taki rodzaj pracy wykonują. Ogrodnik, leśnik, mechanik samochodowy, pilot- to dobry wybór.

Predyspozycje zawodowe przykłady, dokładniej, to tylko kierunkowskaz, który może wskazać nam drogę. Wybór i tak leży w naszych rękach.