Specjalista w swojej dziedzinie. Kto? No oczywiście architekt, doskonały fachowiec poradzi sobie z mniej lub bardziej trudnym zadaniem bez większego problemu. Co zaproponujemy panu specjaliście? Odpowiedź bardzo prosta projekt osiedla.

Makieta osiedla jak zrobić

Dobre przygotowanie to podstawa, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, by coś zaprojektować potrzeba kilku dobrych godzin, a nawet dni. Przy wykonywaniu większych, bardziej wymagających zleceń praca na pewno potrwa dłużej. Specjaliści często na start wykonują makiety, nie zawsze wirtualne, często pojawiają się realistyczne miniaturowe budowle. I plan na dalsze działania.

A zatem jak faktycznie zrobić makietę? Niedoświadczeni modelarze na początku mają problem z dobraniem odpowiedniego materiału. Skala to drugi problem, aby odpowiednio dobrać wymiar należy wszystko dokładnie przeliczyć. Makiety najczęściej budowane są z płyty piankowej o zróżnicowanej grubości najczęściej od 3 do 10 mm. Lekka i sztywna, doskonale spełnia swoja funkcję.

Doskonale dopracowany model pozwoli zaprezentować swój projekt, niejeden architekt będzie miał chęć zaprezentować swoich umiejętności. Każdy chce zabłysnąć i zdobyć projekt marzeń. Warto pamiętać, makieta to bardzo trudne i czasochłonne przedsięwzięcie, każdy detal, najmniejszy element musi być starannie dopracowany. Budowle, wzniesienia, drzewa, lasy, krzewy i ścieżki to jest to co musi obowiązkowo znaleźć się na każdej makiecie.

Zrobienie makiety jest czymś fantastycznym, pełnym podziwu.