Drony to bezzałogowe statki. Występują w różnych typach, z których każdy jest dostosowany do unikalnych wymagań różnych branż. Na przykład niektórzy ludzie potrzebują lekkich dronów do trzymania aparatu fotograficznego, podczas gdy inni potrzebują solidnych dronów do transportu ciężkich materiałów medycznych. W rezultacie firmy produkują drony, które występują w czterech głównych typach – śmigłowcach jednowirnikowych, wielowirnikowych, stałopłatach i hybrydowych skrzydłach VTOL. Przedsiębiorstwo SNH Drones prowadzi potrzebne kursy dronowe.

Najczęstsze typy dronów:
– Drony śmigłowcowe jednowirnikowe
– Drony wielowirnikowe
– Drony stałopłatowe
– Hybrydowe drony VTOL o stałym skrzydle

Drony śmigłowcowe jednowirnikowe

Śmigłowce jednowirnikowe wyglądem przypominają helikoptery. Mogą być zasilane na różne sposoby np. elektrycznie lub gazem. Pojedyncze ostrze i zdolność do pracy na gazie pomagają mu w stabilności i lataniu na dłuższych dystansach. Te UAV są zwykle używane do transportu cięższych obiektów, w tym systemów LiDAR, które można wykorzystać do eksploracji terenu, burz badawczych i erozji map spowodowanych globalnym ociepleniem.

Drony wielowirnikowe

Drony wielowirnikowe są zwykle jednymi z najmniejszych i najlżejszych dronów na rynku. Posiadają ograniczoną, prędkość, odległość i wysokość, na jaką mogą się wznieść, ale stanowią idealny pojazd latający dla entuzjastów i fotografów lotniczych. Te drony mogą wznosić się przez 20-30 minut w powietrzu, mając ze sobą lekki ładunek, taki jak kamera.

Drony stałopłatowe

Drony o stałym skrzydle wyglądają jak normalne samoloty. Siłą nośną są dla nich skrzydła w zamian za wirniki. Te drony zazwyczaj korzystają z paliwa zamiast energii elektrycznej, co pozwala im szybować w powietrzu przez ponad 16 godzin. Ponieważ te drony są zwykle znacznie większe, a ze względu na ich konstrukcję muszą startować i lądować na pasach startowych, tak jak robią to samoloty. Stacjonarne UAV są wykorzystywane przez wojsko do przeprowadzania ataków, przez naukowców do przenoszenia dużych ilości sprzętu, a nawet przez organizacje non-profit do dostarczania żywności i innych towarów do trudno dostępnych obszarów.

Hybrydowe drony VTOL o stałym skrzydle

Hybrydowe drony VTOL to mieszanka dronów stałopłatowych i dronów opartych na wirnikach, wyposażonych w wirniki przymocowane do skrzydeł. Dzięki hybrydowemu podejściu technologia ta oferuje użytkownikom wytrzymałość konstrukcji stałopłata i możliwości latania pionowego konstrukcji skoncentrowanej na wirniku. Firmy korzystają z tej kombinacji, polegając na hybrydowych dronach VTOL o stałym skrzydle, aby jeszcze bardziej skrócić czas dostawy, oferując jednocześnie bardziej wszechstronne wrażenia z lotu. Za pośrednictwem snh-drones można osiągnąć nowe umiejętności.

Do czego służą drony?

Drony są wykorzystywane nie tylko do celów wojskowych i rekreacyjnych. W rzeczywistości UAV można znaleźć poprawiające wydajność i bezpieczeństwo prawie każdej branży, jaką można sobie wyobrazić, od ochrony dzikiej przyrody po dostawę zaopatrzenia medycznego.

Zastosowania dronów:

– Drony wojskowe
– Drony do dostawy
– Drony do ratownictwa
– Drony w rolnictwie
– Drony w kosmosie
– Drony do ochrony przyrody i historii
– Drony w medycynie
– Drony do fotografii