Lista kodów PKD

Prowadzenie firmy, nawet najmniejszej, jednoosobowej, to zawsze ogromne wyzwanie. Ale i przyjemność pod warunkiem, że nasza firma przynosi zyski a my radzimy sobie – samodzielne lub z czyjąś pomocą – z różnymi aspektami jej funkcjonowania, w tym przede wszystkim tom, co wiąże się z formalnościami. Niestety nawet gdybyśmy bardzo chcieli, od formalności nie uciekniemy. Formalności bowiem to podstawa firmy. Jej fundament. A ten, by firma dobrze funkcjonowała, musi być solidny.
Niestety nie zawsze jest t łatwe. Wręcz przeciwnie – zazwyczaj bywa trudne, zawsze znajdą się jakieś związane z tym problemy. Na szczęście 24 grudnia 2007 roku Polska Rada Ministrów postanowiła nieco nam to ułatwić tworząc listę kodów PKD. Kody te służą we wszelkich statystykach, rozliczeniach itd. Systematyzują prawo związane z poszczególnymi branżami – uściślają je a zarazem uogólniają.

Gdzie znaleźć i jak szukać?

Kody ujęte są w listę kodów PKD z podziałem a tak zwane Sekcje od litery A do U. Dostępne są na wielu stronach a jeśli chcemy je znaleźć szybciej, możemy skorzystać z łatwo dostępnej i prostej wyszukiwarki. To przydatne, bo lista pkd jest naprawdę długa.