Decyzja o rezygnacji z pracy na etacie i przejście na własną działalność gospodarczą jest milowym krokiem w karierze. Własna jednoosobowa firma to rozwiązanie dla osób zorganizowanych, dokładnych i sumiennych. Rejestracji przedsiębiorstwa można dokonać za pośrednictwem rządowego portalu, w urzędzie bądź z pomocą doświadczonych doradców finansowych.

 

Po wypełnieniu stosownych wniosków i otrzymaniu numeru NIP możemy zacząć działać. Przez okres pierwszych dwóch lat spotkamy się z licznymi udogodnieniami: niższą składką ZUS oraz dotacjami europejskimi na nową działalność. Prowadzenie księgowości warto powierzyć ekonomiście. Koszt usługi dla jednoosobowej działalności w zależności od rejonu Polski waha się od 100 do 150 zł miesięcznie.

Rynek zbytu

Bolączką młodych przedsiębiorców jest znalezienie rynku zbytu dla swoich produktów i usług. Można zamieścić ofertę na lokalnym rynku wykorzystując bezpłatne ogłoszenia Bielsk Podlaski. Regionalny zasięg pozwoli na zdobycie klientów z tzw. polecenia. Marketing szeptany jest bardzo skuteczną metodą reklamy. W zależności od posiadanych środków rozwiązanie stanowi wydruk materiałów: ulotek, plakatów i gadżetów z logotypem firmy. Popularne są koszulki, skarpetki czy etui na telefon z nazwą przedsiębiorstwa. Warto zadbać o odpowiednia promocję w internecie. Akcje marketingowe w mediach społecznościowych, właściwe pozycjonowanie strony internetowej wiążą się ze sporym wydatkiem, ale zapewniają znaczne zwiększenie liczby zainteresowanych konsumentów. Własna działalność gospodarcza to odważna decyzja, wymaga gruntownego przemyślenia i oceny sytuacji rynkowej.