Prowadzisz swoją działalność i szukasz sposobów na pozyskanie nowych klientów? Zastanawiasz się, jakie formy reklamy są najskuteczniejsze? Infografiki to atrakcyjne wizualnie, przyciągające wzrok nośniki kluczowych informacji. Jeśli będą odpowiednio wykonane, to z pewnością zainteresują wielu odbiorców. Sprawdź, czym charakteryzują się dobre infografiki i dowiedz się, jakie są ich największe zalety.

Przyciąganie uwagi klientów

Wszystkie elementy marketingu wizualnego mają jedno główne zadanie – przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów. Jeśli przekazywane w ten sposób informacje są poparte wieloma liczbami i statystykami, mogą wyglądać chaotycznie. Dlatego istotną kwestią jest uporządkowanie przedstawionych danych. Właśnie w tym pomagają infografiki. Dzięki przyjemnej dla oka formie umożliwiają szybkie zrozumienie tematu.

Visual marketing prowadzony zgodnie z założeniami jest doceniany przez wielu klientów. Obrazowe formy reklamy są uznawane często za bardziej atrakcyjne i wiarygodne. Infografiki sprawiają, że odbiorcy przekazu mogą szybko uporządkować informacje, co jest ogromną wartością. Dzięki temu firma zapisuje się w pamięci.

Profesjonalne przekazanie informacji

Statystyki przedstawione w formie grafiki to jeden z najlepszych sposobów na przekazanie ważnych informacji. Wiedza zawarta w pigułce potwierdza profesjonalne podejście firmy do tematu. Dzięki temu zyskuje uznanie w oczach odbiorców. Infografiki mimo swojej prostoty pokazują czas włożony w analizę, której klienci nie są w stanie przeprowadzić samodzielnie. Takie działania reklamowe są bardzo doceniane.

Zwiększenie ruchu na stronie internetowej i w social mediach

Czytelne i atrakcyjne wizualnie reklamy są w stanie bez żadnej dodatkowej ingerencji zwiększyć liczbę odwiedzających na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. Infografiki są udostępniane przez użytkowników, dzięki czemu zasięg działania marki jest coraz szerszy. Oczywiście, aby grafika była odpowiednio przygotowana, należy zwrócić uwagę na:

  • analizę potrzeb odbiorców,
  • użycie słów kluczowych,
  • interesujący temat,
  • sposób przekazania informacji.

Wizualna reklama musi być też dopasowana do miejsca publikacji. Dlatego warto współpracować z agencjami, które zajmują się tworzeniem i udostępnianiem tego rodzaju materiałów. Happy Island działa na rynku od wielu lat i oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie marketingu wizualnego. Pomoc specjalistów z tej firmy zapewnia, że informacje zostaną zauważone przez potencjalnych klientów.

Budowanie świadomości marki przez infografiki

Dzięki angażującej formie wizualne reklamy są udostępniane o wiele częściej niż artykuły lub posty w mediach społecznościowych. Im więcej użytkowników ma styczność z publikowanymi infografikami, tym więcej osób zapisuje w pamięci Twoją firmę. Wystarczy, że w projekcie zamieści się logo, a rozpoznawalność marki może znacznie wzrosnąć.

Dlaczego warto tworzyć infografiki?

Rozwój technologii i powszechna cyfryzacja doprowadziły do tego, że klienci są zarzucani informacjami z każdej strony. W związku z tym popularne stało się skanowanie artykułów, polegające na czytaniu nagłówków i pogrubionych fragmentów. Infografiki umożliwiają znalezienie potrzebnych informacji bez konieczności długiego szukania. Przedstawione w ten sposób dane są więc znacznie łatwiej przyswajane.