Niezmiernie trudno jest znaleźć jakąś firmę, która nie głowiła się nad zoptymalizowaniem utylizacji dokumentów. Wadliwe wydruki, notatki, szkice, stare dokumenty
czy też akta osobowe naszych pracowników wszystko to jest objęte przepisami o ochronie danych osobowych i część z nich ma też jakieś klauzule poufności. Tym samym koniecznie powinny być poddane odpowiedniej utylizacji. Te dokumenty w formie papierowej, ale też i dane zapisane na różnego rodzaju nośnikach danych bez problemu mogą być poddane zniszczeniu przez profesjonalne niszczarki.

Zastosowanie i sposób niszczenia

Stąd też warto nieco przyjrzeć się wspomnianym urządzeniom, gdyż z ich pomocą zniszczenie poufnych dokumentów jest nie tylko banalnie proste, ale przede wszystkim wysoce skuteczne. Najprostsze urządzenia niszczące posiadają niezwykle prosty mechanizm niszczący utylizujący papier poprzez jego cięcie wzdłuż jednej krawędzi. Te bardziej rozwinięte i profesjonalne niszczarki tną dokumenty wzdłuż, ale i w poprzek. Tym samym jest to znacznie bardziej efektywna metoda zapobiegająca ewentualnemu odczytaniu treści z zebranych ścinek. W przypadku naprawdę wrażliwych i poufnych informacji warto wykorzystać zaawansowane niszczarki przemysłowe. W tego rodzaju urządzeniach wykorzystywane są chemiczne metody utylizacji.

Rodzaje niszczarek dokumentów

W sprzedaży mamy szereg rozmaitych urządzeń, które można spokojnie dobrać do swoich potrzeb pod kątem poufności danych. Tym samym do zastosowań domowych mamy proste niszczarki dokumentów, ale są też bardziej rozbudowane profesjonalne niszczarki – rexel Polska i te przemysłowe radzące sobie nawet z danymi na płytach CD i DVD. Mają one również możliwość regulacji grubości ścinków.