To czy komputer oraz zapisane na nim dane będą bezpieczne, zależy w dużej mierze od zachowania samego użytkownika komputera. Jeżeli dane urządzenie nie jest podłączone do sieci komputerowej, to ryzyko wystąpienia wirusa ograniczone jest do minimu – można na przykład przenieść go używając zainfekowanego nośnika danych. Jednak gdy sieć internetowa jest stale dostępna, to wówczas trzeba pomyśleć o odpowiedniej ochronie.

Systemy antywirusowe

Każdy użytkownik komputera podłączonego do internetu powinien zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza przy wchodzeniu na nieznane strony internetowe. Wirusy internetowe mogą być bardzo szkodliwe, a drogi ich przenoszenia są różnorodne. W trosce o bezpieczeństwo danych zapisanych na komputerze, warto zainwestować w dobry program antywirusowy. Jednym z liderów w tej branży jest avast, który zapewnia bezpieczeństwo zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i firmom. Jak zdobyć ten program?

Jakie wymagania sprzętowe ma avast?

Każdy, kto chce zostać użytkownikiem avasta, powinien wykupić licencję na ten program. Wcześniej warto jednak sprawdzić avast wymagania sprzętowe. W przypadku stosunkowo nowych komputerów nie powinno być żadnych problemów, ponieważ ten program nie ma bardzo wyśrubowanych wymagań sprzętowych, jednak jeżeli ktoś posiada komputer starszej produkcji, to na wszelki wypadek warto sprawdzić, jakie minimalne wymagania sprzętowe zaleca producent, by obsługa programu była możliwa bez żadnych przeszkód. Można je sprawdzić na stronie producenta.